Aero foto / video

 Pateicoties 21. gadsimta tehnoloģijām un augstas kvalitātes materiāliem, mūsdienās ir iespējams uzkonstruēt nelielus bezpilota lidaparātus filmēšanai un fotografēšanai no gaisa. Šī filmēšanas tehnika paver daudz jaunu iespēju radošajai izpausmei, jo kameras kustība vairs nav ierobežota ar operatora, krāna un sliežu trajektorijām.

 

 Pateicoties 21. gadsimta tehnoloģijām un augstas kvalitātes materiāliem, mūsdienās ir iespējams uzkonstruēt nelielus bezpilota lidaparātus filmēšanai un fotografēšanai no gaisa. Šī filmēšanas tehnika paver daudz jaunu iespēju radošajai izpausmei, jo kameras kustība vairs nav ierobežota ar operatora, krāna un sliežu trajektorijām.

  Lidaparāts spēj pārvietoties visos iespējamos virzienos - lidot uz priekšu, uz atpakaļu, uz sāniem, vai arī nekustīgi karāties gaisā, tā pat ir iespējams pacelties pat vairāku simtu metru augstumā virs zemes un lidot pāris kilometru attālumā no pacelšanās vietas. Advancēta stabilizācijas sistēma ļauj nofiksēt kameru horizontālā stāvoklī, kompensējot lidaparāta sasvēršanos, veicot manevrus.

 

 

Aero foto (Cenas bez PVN)

Viena objekta fotografēšana no 150

Pēc fotografēšanas klients saņems 30 – 50 neapstrādātas bildes, ierakstītas CD

Fotogrāfiju pēcapstrāde 2–10 par foto

Degviela ārpus Rīgas 12 uz 100 km

 

Aero video (Cenas bez PVN)

Atkarībā no laika apstākļiem, ar vienu bateriju helikopteris var lidot no 5 līdz 10 minūtēmViena helikoptera pacelšanās maksā 100 katra nākamā pacelšanās 50 Mūsu rīcībā ir 6 baterijas.

Pēc filmēšanas klients saņems e-pastā linku uz video failiem.

Degviela ārpus Rīgas 12 uz 100 km

 

  Uzsākot jaunu sadarbību, mēs:

  • slēdzam līgumu;
  • strādājam ar 30% priekšapmaksu.

 

 

UZMANĪBU!!! Pasūtījuma izpildes laikā klients apņemas nodrošināt nepieciešamos drošības pasākumus- informēt pakalpojuma sniedzēju par iespējamiem šķēršļiem lidaparāta ceļā. Kategoriski aizliegts veikt lidojumus virs cilvēku pūļa.

 

Mūsu aero foto darbus var apskatīt sadaļā "Mūsu darbi"

 

  Jautājumi un atbildes

 

J. Vai jūs helikopteru iznomājat?

A. Nē, mēs to piedāvājam kā pakalpojumu kopā ar pilotu un palīgu.

 

J. Vai helikopters var lidot lietū?

A.

 

J. Kā helikopteru ietekmē vējš?

A. Ja vēja stiprums ir virs 5m/s, tad ir grūtības veikt labus foto un video uzņēmumus.

 

J. Kādu helikopteru un kameru jūs izmantojiet?

A. Mēs izmantojam Quadcopteri un Sony Nex 5 kameru.

 

J. Cik ilgi darbojas helikoptera baterija?

A. Atkarībā no laika apstākļiem, ar vienu bateriju helikopteris var lidot no 5 līdz 10 minūtēm. Tas nozīmē ap 10 minūtēm gaisā, jārēķinās ar vismaz 5 minūtēm, lai nosēdinātu helikopteru un nomainītu bateriju. Mūsu rīcībā ir 6 baterijas.

 

J. Kādas ir izmaksas, lai iegādātos tādu helikopteri?

A. Mēs nenodarbojamies ar to tirdzniecību, bet jebkurš var nopirkt RC helikopteri par dažiem tūkstošiem eiro. Lai to varētu lietot video uzņemšanai, to ir jāpilnveido un jāpraktizējas tā lietošanā. Ir svarīgi zināt, ka nepareizajās rokās RC helikopteris var būt ļoti bīstams.

 

J. Vai ir droši ar to lidot virs cilvēkiem?

A. Sarīgākais ir drošība. Mēs nekad to nevadām virs cilvēku pūļa, kurš nav sagatavots, kā pareizi rīkoties trauksmes gadījumā.

 

J. Vai ar helikopteri ir droši lidot?

A. Mūsu helikopteri ir aprīkoti ar standartizētu augstas klases elektronisko vadību, kura sevī ietver GPS pozīcijas fiksēšanu, kas sakaru pārrāvuma gadījumā spēj atgriezties izejas pozīcijā, tomēr vienmēr pastāv iespējamība, ka var rasties kāda mehāniska vai elektroniska kļūda, kas var radīt bīstamas situācijas. Ja ir neatbilstoši laikapstākļi vai ir citi apstākļi, kas var ietekmēt lidaaparāta drošību, mēs nelidojam.

 

J. Vai ar helikopteri var lidot iekštelpās?

A. Pietiekami lielās telpās – jā.

 

J. Kāds ir maksimālais attālums līdz helikopterim, lai to vadītu?

A. Pilotam jābūt acu kontaktam ar helikopteri – tas varētu būt apmēram 150m. To var darīt arī no braucošas automašīnas. Radio vadāmība ir līdz 1km.

 

J. Vai var redzēt, kas tiek fotografēts un filmēts?

A. Jā, no helikoptera saņemam bezvadu video.

 

J. Vai var kontrolēt kameru no zemes?

A. Helikoptera kontrolei tiek izmantotas speciālas brilles ar LCD ekrāniem, lai reālajā laikā pilots redzētu to pašu, ko filmē vai fotogrāfē no gaisa, tādējādi panākot daudz precīzāku kontroli pār helikopteri un ļauj nodrošināt kvalitatīvāku video. Savukārt kameras leņķa maiņu veic pilota palīgs ar papildus pulti.

 

J. Vai bezvadu video no kameras var izmantot video translēšanai?

A. Kameras raidītājs nav piemērots video translēšanai. Video materiāls tiek saglabāts kameras atmiņas kartē un video kvalitāti var pārbaudīt ,kad helikopters ir atriezies uz zemes.